Veckoauktion den 27 augusti 2001

  • Sortera efter

  • 3033
    OLJA Frants Henningsen, Gård, 62 x 42, Sign FH
    UTGICK

    27 augusti kl 17:30
  • 5032 AKVARELL
    Hästporträtt, ryskkonstnär, 28x38
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 27 augusti 2001
  • 8101 BAROMETER
    1800-tal, h. 60
    Såld: 900 kr

    Såldes den 27 augusti 2001
  • 3016 Tusch
    Jenny Nyström, 22, 5x13, 5, Riddare på häst
    Såld: 3.800 kr

    Såldes den 27 augusti 2001
  • 5013 VAGGA
    1700-tal, bemålad, skulpterat trä, L106 B56
    Såld: 3.200 kr

    Såldes den 27 augusti 2001
  • 5024 Värja
    Troligen Norge,
    Såld: 1.800 kr

    Såldes den 27 augusti 2001
  • 5023 Värja
    Troligen Norge,
    Såld: 2.800 kr

    Såldes den 27 augusti 2001
  • 5036 Vas
    Meissen, Lökmönster, H25
    Såld: 850 kr

    Såldes den 27 augusti 2001
  • 3031 Vas
    Silver, L Axelsson Sthlm, 1897, H18, 5 cm
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 27 augusti 2001

Ladda ner broschyr